Dzisiaj jest poniedziałek, 26 września 2023 r. Klasyczna motoryzacja - FSM Syrena, FSO Warszawa. Fotografia - portret, plener, krajobraz.
FSM Syrena 105 Dinka
Wrocław 08.2008r.- 08.2010r.Mechanika
Kompleksowy remont silnika i skrzyni biegów został wykonany w zaprzyjaźnionym warsztacie. Skrzynia biegów została rozkręcona i po fachowych oględzinach zapadła decyzja o wymianie samych łożysk, ponieważ tryby nie wykazywały widocznych śladów zużycia. Komplet nowych łożysk został zamontowany i poskładana skrzynia czeka na montaż. Następnie na stół warsztatowy trafił silnik. Po rozkręceniu okazało się, że cylindry nie mają progów, więc obędzie się bez szlifu. Głowica została poddana szkiełkowanu wybłyszczającemu, natomiast blok silnika, po wyszkiełkowaniu został pokryty podkładem i lakierem w kolorze kremowym. Podobny zabieg spotkał kolektor wydechowy, ale wymóg zastosowania lakieru termoodpornego wymusił na nas zmianę koloru. Niestety oferta lakierów termoodpornych jest kolorystycznie bardzo ograniczona, wybraliśmy więc kolor biały.
Gaźnik zostanie wypolerowany. Na razie prezentujemy zdjęcie przed polerowaniem i jedno po wypolerowaniu pierwszego elementu. Różnica jest kolosalna. Po całej operacji będzie wyglądał pięknie.
Aby auto sprawniej przyspieszało zamontujemy docisk sprzęgła od Wartburga.

Galeria 1

← Wstecz

Copyright © 2005-2013 www.klasycznie.pl All Rights Reserved/Wszelkie Prawa Zastrzeżone www.klasycznie.pl